Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak o współpracy ze Słowenią: nasze kraje łączy wiele w ramach NATO i UE

IO 13:40 26 lutego 2021
Fot. PAP/Marcin Obara
- Nasze kraje bardzo wiele łączy, bardzo wiele jeszcze przed nami; to bardzo dobrze, że w ramach NATO, w ramach UE, tak blisko współpracujemy - mówił szef MON Mariusz Błaszczak po spotkaniu z ministrem obrony Słowenii Matejem Toninem.
Szef polskiego MON ocenił na briefingu prasowym, że wizyta wicepremiera, ministra obrony Słowenii Mateja Tonina w Polsce jest dowodem "bardzo ścisłych, bardzo dobrych, bardzo bliskich relacji między Polską a Słowenią".
Relacjonował, że razem z Toninem rozmawiali m.in. na temat powstania w Słowenii odpowiednika polskich Wojsk Obrony Terytorialnej, a także współpracy dotyczącej wyposażenia wojska w nowoczesny sprzęt. Wśród tematów rozmowy znalazła się także współpraca w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Matej Tonin oświadczył, że z piątkowego spotkania wyniesie "bardzo dużą naukę". 

- Te dobre doświadczenia Polski będziemy próbowali przenieść na grunt słoweński - podkreślił słoweński minister.

- Rozmawialiśmy o tym, jak możemy jeszcze naszą współpracę wzmocnić, rozmawialiśmy o tym, że w ostatnim czasie bardzo wzrosło zaufanie między Słowenią i Polską, i o tym, jak możemy jeszcze to zaufanie rozwijać - poinformował Tonin.

Polscy i słoweńscy żołnierze służą także wspólnie w składzie batalionowej grupy bojowej sił wzmocnionej Wysuniętej Obecności Organizacji (EFP) Traktatu Północnoatlantyckiego na Łotwie.

- Rozwija się również współpraca obu państw na ćwiczeniach wojskowych i w zakresie szkolenia wojsk specjalnych. ponadto w ubiegłym roku, polscy medycy wojskowi zrealizowali misję medyczną w Lublanie, która miała na celu wsparcie i przekazanie naszych doświadczeń z walki z epidemią COVID - podkreślił resort obrony.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze