Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bielan: to będzie trudna kampania; nasi oponenci są zmobilizowani i gotowi na wszystko

M.N. 20:34 19 lutego 2020
/ fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Kampania prezydencka będzie trudna, nasi oponenci są bardzo mocno zmobilizowani, są gotowi na wszystko, są w stanie zorganizować bojówki, które w sposób wulgarny obrażają prezydenta na oficjalnych uroczystościach - mówił w środę europoseł Adam Bielan, szef sztabu wyborczego Andrzeja Dudy.

W środę zaprezentowany został sztab ubiegającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Mecenas Jolanta Turczynowicz-Kieryłło będzie szefową kampanii Andrzeja Dudy, Joachim Brudziński - szefem sztabu organizacyjnego, a była premier Beata Szydło - szefową sztabu programowego. Bielan został rzecznikiem sztabu.

Bielan pytany w Polsat News dlaczego zdecydował się objąć tę funkcję odparł, że "prezydentowi się nie odmawia". Gdy dostałem taką propozycję zadzwoniłem do żony, zapytałem o zgodę, bo wiadomo, że nie będzie mnie często w domu; żona natychmiast powiedziała, że powinienem się zgodzić" - tłumaczył polityk. 

"Dostałem tę propozycję kilka tygodni temu. Cieszę się, że tak długo (...) te propozycje nie wyciekły do mediów" - dodał.

Bielan w trakcie rozmowy podkreślał wagę zbliżających się wyborów prezydenckich. "Wszyscy zdajemy sobie sprawę z wagi tych wyborów, nie tylko dla naszego obozu politycznego, a dla Polski. Ostatniej rzeczy jakiej Polska potrzebuje, to przez kolejne trzy i pół roku wojny prezydenta z rządem" - podkreślił.

W tym kontekście zwrócił uwagę, że opozycja w wyborach parlamentarnych przejęła Senat i choć izba wyższa nie ma kompetencji do wetowania ustaw, to już - jak mówił Bielan - politycy opozycji próbowali zablokować przyjęcie ustawy dotyczącej 13. emerytury.

Szef sztabu wyborczego odpowiadając na kolejne pytania przyznał, że kampania prezydencka będzie trudna. "Kampania prezydencka zawsze cieszy się w Polsce najwyższą frekwencją. Z całą pewnością nasi oponenci są bardzo mocno zmobilizowani, są gotowi na wszystko" - oświadczył.

"Widzieliśmy w Pucku, (że) są w stanie zorganizować bojówki, które w sposób wulgarny obrażają prezydenta na oficjalnych uroczystościach" - mówił Bielan.

Źródło: Polsat News, PAP

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze