Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Belgijscy policjanci odmawiają udziału w świątecznej paradzie. Boją się zamachów

zm 16:34 19 lipca 2015
FLICKR/DG EMPL/CC BY-SA 2.0
W najbliższy wtorek Belgowie będą świętować rocznicę złożenia przysięgi wierności konstytucji przez pierwszego króla Belgii. W tym dniu ulicami Brukseli ma przejść tradycyjna parada wojskowa. Udziału w uroczystości odmówiła jednak policja, która boi się ataków terrorystycznych.

Belgowie świętują rocznicę złożenia przysięgi przez króla Leopolda 21 lipca 1831 roku. W uroczystej paradzie oraz festynie co roku uczestniczą władze państwa. W tym roku powstał jednak nietypowy problem.

Związek zawodowy policjantów sprzeciwił się udziałowi mundurowych w imprezie z powodu zagrożenia terrorystycznego. Policjanci obawiają się, że w sytuacji podwyższonego zagrożenia atakami, parada wojskowa będzie idealnym celem dla zamachowców.

Ponadto związkowcy podkreślają, że parada sugeruje, że sytuacji w służbach mundurowych jest dobra, podczas gdy wojsko i policja cały czas mierzą się z oszczędnościami. Przez wtorkową imprezą, przedstawiciele związków oraz minister obrony i minister spraw wewnętrznych spotkają się na konsultacjach.

Źródło: brusselstimes.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze