Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Będzie niebezpiecznie! Ostrzeżenia I i II stodnia dla 10 województw. SPRAWDŹ GDZIE TRZEBA UWŻAĆ

PR 9:15 10 sierpnia 2018
pixabay
IMGW wydał w piątek ostrzeżenia dla 10 województw. Najbardziej zagrożone są tereny Polski centralnej i wschodniej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla pięciu województw: mazowieckiego, północnej części woj. lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami i pierwszego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w trzech województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim i śląskim.

Ostrzeżenie przed upałami drugiego stopnia, obowiązują w woj. łódzkim i wschodniej części woj. wielkopolskiego. Na tych obszarach termometry w dzień mogą pokazać maksymalnie 30-34 st., w nocy minimum 17-21 st. Najmniej zagrożona będzie zachodnia część Polski.

Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Przed niebezpieczeństwem ostrzega także RCB.

 

imgw_670_03

(źródło: IMGW)

Źródło: IMGW, RCB, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze