Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Balcerowicz: Rząd Tuska straszy, manipuluje, wprowadza w błąd. Poniesie odpowiedzialność

ap 10:20 23 grudnia 2013
Sebastian Szufler/flickr.com/CC
- Premier poniesie odpowiedzialność za bezprecedensowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd - powiedział na antenie TVN 24 profesor Leszek Balcerowicz.

Prowadzący program Bogdan Rymanowski przypomniał wypowiedź premiera Tuska, który powiedział, że boli go krytyka ze strony Balcerowicza, bo jest on dla niego autorytetem. - To jest sprowadzanie sprawy na tematy niemerytoryczne – ocenił Balcerowicz. Nieistotne są odczucia rzekome czy faktyczne danej osoby działającej w polityce, ale czy działa we właściwym kierunku czy nie - podkreślił.

Jak ocenił, „w sprawie wywłaszczenia 16 milionów ludzi z ich oszczędności emerytalnych w OFE, od dwóch lat rząd Donalda Tuska działa w absolutnie błędnym kierunku”. - Po pierwsze, uciekając się do manipulacji, że całe zło mieści się w tych oszczędnościach. Po drugie przedstawiając inną fałszywą manipulację, że jeżeli się w skandalicznie szybkim tempie nie przeprowadzi przez sejm i senat tej ustawy, to coś się zawali – wymieniał ekonomista. – My pokazaliśmy, że to jest nieprawda – wtrącił. - Po trzecie strasząc ludzi, w tym prezydenta, że jeżeli tej ustawy się nie przeprowadzi, to się budżet zawali - dodał.

Balcerowicz stwierdził, że Tusk poniesie odpowiedzialność za bezprecedensowe wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Podkreślił, że prezydent nie powinien podpisywać tej ustawy. - Powinien skierować ją do Trybunału Konstytucyjnego, bo to jego konstytucyjny obowiązek - zaznaczył. – A ludzie powinni rozliczać każdego z jego obowiązków konstytucyjnych - dodał. - Jeśli się podpisze, to podpisze się pod wywłaszczeniem 16 milionów ludzi z ich połowy oszczędności emerytalnych, które następuje już z początkiem lutego - skwitował. Ekonomista powiedział, że podczas ostatniego spotkania z prezydentem przekazał mu dokument, który pokazuje, że informacje przekazywane mu przez rząd są nieprawdziwe. - Myślę, że sytuacje prezydenta, który chce wykonywać swoje konstytucyjne obowiązki jest krystalicznie jasna.

Kończąc, Balcerowicz zaapelował o to, aby obywatele skreślili posłów, którzy zagłosowali za tą ustawą, która w drastyczny sposób pozbawia ich oszczędności

Źródło: TVN24.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze