Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Autobus zderzył się z ciężarówką. Czternaście osób zostało rannych

ap 15:44 21 grudnia 2013
CC/Ziggi 2011
Czternaście osób zostało rannych w wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Jadowniki w powiecie brzeskim (Małopolska). Autobus zderzył się z samochodem ciężarowym. Po ponad pięciu godzinach od wypadku droga została odblokowana.

- Autobusem jechało prawdopodobnie 57 osób - powiedział rzecznik małopolskie straży pożarnej kpt. Sebastian Woźniak. Z najnowszych danych przekazanych przez kpt. Woźniaka wynika, że w wypadku 14 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko i osiem średnio. Najmocniej poszkodowana jest obywatelka Ukrainy, którą śmigłowcem odwieziono do szpitala w Krakowie. Wśród średnio rannych są dwie Słowaczki i Malezyjczyk.

- Poszkodowani trafili do szpitali w Tarnowie, Bochni i Brzesku. Jedna osoba została zabrana z miejsca wypadku śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - powiedział Piotr Słowiak ze straży pożarnej w Brzesku.

Według informacji policji w Brzesku, autobus należy do firmy przewozowej Polski Bus. - Na miejscu wciąż trwają czynności procesowe, za wcześnie na razie mówić o przyczynach wypadku - poinformował oficer dyżurny komendy powiatowej policji w Brzesku.

Kierowca autobusu, choć był trzeźwy, został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Pobrano mu krew celem wykrycia obecności innych substancji oraz zatrzymano prawo jazdy.

Z powodu wypadku droga krajowa nr 94 przez ponad pięć godzin była całkowicie zablokowana w Jadownikach. Policja wytyczała objazdy autostradą A4 lub drogami przez Jurków i Wojnicz. Obecnie ruch w tym miejscu odbywa się bez utrudnień.

Źródło: TVN24.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze