Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Australia: rząd stanu Wiktoria ogłasza stan klęski żywiołowej

ASy 14:30 2 sierpnia 2020
Nowe restrykcje wejdą w życie do połowy września i będą obowiązywać przez 6 tygodniPAP/EPA/DANIEL POCKETT
W australijskim stanie Wiktoria od kiltu tygodni notuje się gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem. Dziś ogłoszono stan klęski żywiołowej. W Melbourne ma obowiązywać godzina policyjna od 20.00 do 5.00. Od środy przez 6 tygodni będą zamrożone usługi.

Zakupy w Melbourne nie częściej niż raz dziennie będzie mogła robić od poniedziałku tylko jedna osoba z danego gospodarstwa domowego. Będzie także obowiązywać zasada, że nawet w ważnych sprawach mieszkańcy Melbourne nie będą mogli przemieszczać się na odległość większą niż 5 km od domu.

Nowe restrykcje wejdą w życie do połowy września i będą obowiązywać przez 6 tygodni. Uzupełnią wprowadzone już wcześniej nakazy noszenia masek ochronnych poza domem i dystansowania społecznego, których obowiązywanie również przedłużono.

Jak zapowiedział premier rządu Wiktorii, w środę zostaną dodatkowo wprowadzone ograniczenia ekonomiczne w Melbourne. Należy spodziewać się zamrożenia działalności przedsiębiorstw i punktów usługowych. Wszystkie placówki gastronomiczne będą musiały przejść na system sprzedaży na wynos przy zachowaniu niemal całkowitej bezdotykowości. Ograniczona zostanie także komunikacja miejska i połączenia wewnątrzstanowe.

W ciągu ostatniej doby liczba nowych zakażeń w Australii wzrosła o 671, podczas gdy w sobotę dobowy przyrost nowych infekcji wynosił jeszcze 397. Od początku epidemii liczba tamtejszych zarażonych zbliża się już do 18 tys., a jeszcze pod koniec czerwca utrzymywała się na poziomie 10 tys. Większość nowych przypadków dotyczy stanu Wiktoria. Są one zlokalizowane w domach opieki społecznej dla seniorów oraz hurtowniach i składach towarowych.

W niedzielę po raz pierwszy od trzech miesięcy zarejestrowano przypadek śmiertelny w stanie Nowa Południowa Walia. Podnosi to australijski bilans ogólny do 208 przypadków.

 – Od środy obowiązujący w Melbourne nakaz pozostania w domach i nieopuszczania ich bez ważnej przyczyny będzie rozszerzony na cały stan  zapowiedział w niedzielę premier Andrews.

Od ubiegłego tygodnia nie tylko mieszkańcy Melbourne, ale wszyscy mieszkańcy Wiktorii mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. W Geelong - drugim co do wielkości mieście Wiktorii - obowiązuje też zakaz przyjmowania gości przez mieszkańców.

Źródło: PAP, bbcnews

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze