Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amsterdam walczy z narkoturystyką. Zakaz odwiedzania coffee shopów

DW 16:49 10 stycznia 2021
Amsterdampexels.com
Amsterdam planuje zakazać turystom odwiedzania coffee shopów, w których legalnie można kupić i palić marihuanę. Holenderskie władze dostrzegły, że wielu turystów przyjeżdża tylko po to żeby się odurzyć. Po zażyciu narkotyków czasami popełniają przestępstwa.

Stolica Królestwa Niderlandów pragnie zakazać turystom odwiedzania słynnych coffe shopów, w których legalnie można kupić i palić marihuanę.

Władze Amsterdamu podkreślają, że wiele osób przyjeżdża do miasta tylko po to, żeby się odurzyć i po zażyciu narkotyków popełniają przestępstwa.

Amsterdam uważany jest za raj dla palaczy marihuany z całego świata.

W tamtejszych coffee shopach każdy powyżej 18. roku życia może nie tylko legalnie kupić haszysz lub marihuanę, ale także je zapalić.

Obecnie ma się to zmienić, przynajmniej jeżeli chodzi o turystów. Władze Amsterdamu chcą zakazać zagranicznym turystom wstępu do coffee shopów.

lok_670

– Tak zwani turyści pragnący marihuany powodują duże problemy w mieście – przyznaje burmistrzyni Femke Halsema.

– Amsterdam jest miastem międzynarodowym i oczywiście chcemy przyciągać turystów, ale pragniemy, aby przyjeżdżali oni ze względu na różnorodność, piękno miasta i jego zaplecze kulturalne – podkreśla.

Wkrótce parlament miejski ma zająć się projektem burmistrzyni miasta.

Źródło: Deutche Welle

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze