Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Depo na Jasnej Górze: Dziś chodzi przede wszystkim o zwycięstwo moralne - prawdy i miłości

PR 14:49 15 sierpnia 2018
twitter
Na Jasnej Górze zgromadziły się tysiące pątników, którzy przez ostatnie dni pielgrzymowali do Częstochowy. - Bitwa Warszawska była przełomowym momentem obrony cywilizacji europejskiej, cudem militarnym i cudem jedności Polaków; teraz powinna być tchnieniem w odbudowie utraconej jedności - mówił do zgromadzonych pielgrzymów metropolita częstochowski abp Wacław Depo, który zaapelował również o obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Abp Salvatore Pennacchio, przekazał pątnikom w imieniu papieża Franciszka wyjątkowe błogosławieństwo.

Abp Wacław Depo, który wygłosił homilię podczas uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, przekonywał że prawo powinno mieć źródło w Bogu.

W homilii abp Depo nawiązał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i do Bitwy Warszawskiej.

- Dzień 15 sierpnia 1920 głęboko wpisał się nie tylko w historię naszej ojczyzny – to był przełomowy moment obrony cywilizacji europejskiej, w której trwamy od pokoleń. Nie wszyscy chcą to uznać, że ten dzień i następujące po nim wydarzenia były cudem czynu militarnego za sprawą Maryi Zwycięskiej i cudem jedności Polaków, broniących po wielu latach zaborów odzyskanej ojczyzny - powiedział arcybiskup.

Szczególne błogosławieństwo w imieniu papieża Franciszka przekazał tym, którzy podjęli trud pieszego pielgrzymowania Nuncjusz Apostolski, bp Salvatore Pennacchio.

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze