Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Znamy oficjalne wyniki wyborów w Niemczech! 33 proc. poparcia dla partii Angeli Merkel

EmaPob 8:35 25 września 2017
fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska
Blok partii chadeckich CDU/CSU Angeli Merkel wygrał zgodnie z przewidywaniami wybory parlamentarne w Niemczech, uzyskując 33 proc. głosów - – podała agencja dpa po ostatecznym podliczeniu przez Komisję Wyborczą głosów ze wszystkich 299 okręgów wyborczych. Na drugim miejscu jest SPD z wynikiem 20,5 proc., a trzecia Alternatywa dla Niemiec (AfD), na którą głos oddało 12,6 proc. wyborców.

W Niemczech zakończyły się wybory do Bundestagu. Blok partii chadeckich CDU/CSU uzyskał 33 proc. głosów. Angela Merkel, która utrzyma stanowisko kanclerza na czwartą kadencję, od razu po wyborach podkreśliła, że liczyła na lepszy wynik.

Na drugim miejscu jest SPD, która uzyskała 20,5 proc., co stanowi najgorszy wynik w jej historii.  Martin Schulz zapowiedział, że zamierza przejść do opozycji.

Trzecią siłą w Bundestagu będzie AfD. Wejdzie do Bundestagu z wynikiem 12,6 proc., a zatem niższym, niż to wynikało z sondaży exit polls opublikowanych krótko po zamknięciu lokali wyborczych, które dawały jej 13,3 proc. 

 

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


(W PUNKT) - DR JERZY TARGALSKI - SPOTKANIE TRUMP-PUTIN TO BYŁ TEATR BEZ KONKRETÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze