Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro o uchwaleniu noweli ustaw sądowniczych: zwycięstwo demokracji i Polaków

M.N. 18:49 20 lipca 2018
Wikimedia Commons
Zwycięstwo demokracji i zwycięstwo Polaków - tak o uchwaleniu w piątek przez Sejm nowelizacji ustaw sądowych, która dotyczy m.in. zmiany procedury wyboru I prezesa SN i kwestii obsady stanowisk w tym sądzie powiedział w piątek minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości podkreślił, że celem zmian jest, by wymiar sprawiedliwości działał jeszcze sprawniej. – To jest nasz cel. Opozycja miała szansę przez lata to zrobić, co my teraz a to, co robiła, to broniła status quo; chciała, by było, jak było. My chcemy zmiany - mówił dziennikarzom w Sejmie Ziobro.

Jak dodał, środowisko totalnej opozycji oraz część środowiska sędziowskiego, która się sama definiowała jako nadzwyczajna kasta prowadzi obronę starego stanu rzeczy.

– Dzisiejszy dzień na pewno nie jest dla nich dniem udanym; to jest zwycięstwo demokracji i zwycięstwo Polaków - powiedział.

Zgodnie z uzasadnieniem zasadniczym celem zmian w ustawie o Krajowej Radzie Sądownictwa i ustawie o Sądzie Najwyższym jest doprowadzenie do usprawnienia postępowań prowadzonych przez KRS w sprawach powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego, w tym sędziego SN.

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze