Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Wsparcie rodzin, niepełnosprawnych i seniorów, priorytetem dla Rafalskiej w tym roku

7:26 16 stycznia 2018
twitter
Wsparcie dla rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci, szerszy dostęp do żłobków, większe wsparcie dla osób starszych – to jedne z najważniejszych planów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na 2018 r. Minister Elżbieta Rafalska powiedziała: czeka nas wiele pracy, ale działania na rzecz polskich rodzin przynoszą nam mnóstwo satysfakcji.

Jak wynika z sondaży, rośnie odsetek Polaków zadowolonych ze swojej sytuacji materialnej (w grudniu 57 proc. badanych). Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapewnia, że resort nieustannie pracuje nad tworzeniem „jak najbardziej przyjaznych rodzinom warunków do życia”. – Do podstawowego instrumentu polityki rodzinnej, jakim jest program Rodzina 500+, dołączają kolejne. Program „Za życiem” obejmuje wsparciem rodziny wychowujące niepełnosprawne dzieci – mówi „Codziennej” minister Rafalska.

Podkreśla też, że odnotowano wyraźny spadek ubóstwa i poprawę sytuacji na rynku pracy. – Mamy o wiele mniej bezrobotnych, stopa bezrobocia na koniec grudnia ub.r. wyniosła 6,6 proc. Co ważne, rośnie współczynnik aktywności zawodowej i przybywa wiele nowych miejsc pracy. Dzięki temu wśród polskich rodzin wzrasta poczucie bezpieczeństwa ekonomicznego, które pozwala im optymistycznie patrzeć w przyszłość – wskazuje szefowa resortu.

– W tym roku skoncentrujemy się na działaniach na rzecz rodzin, osób niepełnosprawnych i seniorów. Mam na myśli w szczególności rozwój sieci instytucji i miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech dzięki aż trzykrotnemu zwiększeniu nakładów na ten cel, do poziomu 450 mln zł. Dużo uwagi poświęcimy również wsparciu rodzin wychowujących niepełnosprawne dzieci. Rodziny te otrzymają kompleksową pomoc w ramach programu „Za życiem”. Większym wsparciem obejmiemy też osoby starsze – zapewnia minister.

Czytaj więcej w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”.

 

Źródło: Dorota Łomnicka / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE: NIE MA DIALOGU Z CHAMEM !
Wczytuję komentarze...
Najnowsze