Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

W PE nie będzie debaty o Polsce. Fiasko europejskich liberałów

J.P 8:44 14 września 2017
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska
Fiasko zabiegów europejskich liberałów (ALDE, którego szefem jest Guy Verhofstadt), Zielonych i komunistów, którzy szukali dzisiaj poparcia w europarlamencie dla zorganizowania na początku października debaty o Polsce w Parlamencie Europejskim. Na środowym spotkaniu w PE – przygotowującym posiedzenie liderów grup politycznych – nie było większości za podjęciem już teraz takiej decyzji.

Liberałowie chcieli, by debatę kończyła rezolucja, która wzywałaby do uruchomienia artykułu 7. Traktatu UE, który może w ostateczności oznaczać sankcje.

Europejscy chadecy (EPP), do których należy PO, na razie nie chcą debaty. Czekają na rozwój sytuacji w Polsce, zwłaszcza na projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i KRS, które ma przedstawić prezydent RP – informuje RMF FM. Takie debaty tylko wzmacniają popularność rządu w Polsce – powiedział RMF FM jeden z członków Grupy EPP.


Przedstawiciele zarówno Europejskiej Partii Ludowej, jak i liberałów powiedzieli, że temat dyskusji o Polsce nie pojawia się nawet na spotkaniach wewnętrznych frakcji.

Źródło: Telewizja Republika, rmf24.plWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM (ODC.124/2) - DR KOPIEC O "KSZTAŁTOWANIU WOLNEGO CZŁOWIEKA" I ...

Wczytuję komentarze...
Najnowsze