Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szczerski o relacjach prezydent-PiS: Między nami dobrze jest

EmaPob 10:30 25 września 2017
Krzysztof Szczerski Telewizja Republika
Gościem Roberta Mazura w porannej rozmowie RMF FM był szef gabinetu politycznego prezydenta Krzysztof Szczerski. - Prezydent jest z Polakami i dotrzymuje swoich obietnic – powiedział Szczerski, odnosząc się do tego, że w południe Andrzej Duda ogłosi swoje projekty ustaw o KRS i SN.

Na pytanie o koniec jednolitego obozu dobrej zmiany, Szczerski odpowiedział: Nie wiem, skąd taka postawa. Ja mogę powiedzieć: między nami dobrze jest. Dlatego że trwają rozmowy, regularne spotkania i nawet, jeśli są rozbieżne postulaty w niektórych obszarach, to rozmowy trwają i jest szansa na to, by przeprowadzić tę reformę. Jeśli oczywiście po żadnej ze stron nie dojdzie żadnych ekstremalnych reakcji, to wszystko da się do koryta, ta rzeka da się sprowadzić do tego samego biegu. 

Na pytanie skąd wątpliwości w obozie PiS, czy prezydent ich jeszcze wspiera Szczerski opowiedział: To jest tak, że prezydent w tym przypadku przede wszystkim ma rolę autonomiczną. On jest autorem tych ustaw i pewnie część także postulatów i uwag, które zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość będzie w tych ustawach uwzględnione część zapewne nie.

Przypomnijmy, że 24 lipca prezydent Duda poinformował, że podjął decyzję o zawetowaniu ustaw: o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa; zapowiedział też przygotowanie swoich projektów ustaw o SN i KRS w ciągu dwóch miesięcy. 25 września o godz. 12:00 prezydent ogłosi projekty ustaw. 

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


(W PUNKT) - DR JERZY TARGALSKI - SPOTKANIE TRUMP-PUTIN TO BYŁ TEATR BEZ KONKRETÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze