Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent podpisał ważną ustawę. Czeka nas innowacyjna rewolucja?

kos 17:24 24 listopada 2017
prezydent.pl
Liczne ulgi podatkowe, m.in. na działalność badawczo-rozwojową (B+R) i dla przedsiębiorców działających w specjalnych strefach ekonomicznych, rozszerzenie możliwości uzyskania statusu centrów badawczo-rozwojowych, a także umożliwienie uczelniom prowadzenie działalności w formie spółek kapitałowych - to tylko niektóre zmiany, które znalazły się w podpisanej w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę znowelizowanej ustawie dotyczącej działalności innowacyjnej.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT przy ul. Poleczki w Warszawie. CEZAMAT jest elementem powstającego w Warszawie Kampusu Nowych Technologii (KNT), największego w Europe „żywego laboratorium” opartego na unikalnym modelu współpracy firm technologicznych z instytutami naukowymi. Nowa ustawa to przełom dla takich właśnie projektów, bowiem wydatki na współpracę przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi również będą się kwalifikowały do ulg podatkowych. W wyniku tych działań jest szansa na zwiększenie skali realizacji projektów o charakterze innowacyjnym. Zwiększa się również atrakcyjność Polski dla przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych, które w tym sektorze chcą inwestować.

„Podpisanie tej ustawy, a za chwilę wejście jej w życie oznacza kolejną, można powiedzieć III erę -patrząc na cykl legislacyjny - w budowaniu innowacyjnej Rzeczypospolitej, a przede wszystkim w budowaniu środowiska dla wszelkiego typu innowacji w naszym kraju” - powiedział prezydent Andrzej Duda.

„Cieszę się, że ustawa została podpisana w tych pięknych laboratoriach, które zostały niedawno oddane do użytku; tutaj w Centrum, które jest nie tyle Centrum badaczy, ale Centrum wdrożeniowym, a więc tu następuje ten końcowy etap, kiedy wynalazek jest badany i wdrażany po to, by mógł ulec ostatecznej komercjalizacji (…) Chciałbym, aby takie centra powstawały w Polsce. To oczywiście są ogromne wydatki, ale one muszą być czynione, jeśli Polska ma być innowacyjna” - podkreślił prezydent.

„Kampus Nowych Technologii to milowy krok w realizacji polityki przekształcenia Politechniki Warszawskiej w uniwersytet badawczy zgodnie z programem „uczelnia 2.0” - powiedział Łukasz Madej z Pro Development, firmy która jest jednym z konsorcjantów KNT i jego operatorem. „Wspólnie z Politechniką Warszawską oraz czołowymi przedsiębiorstwami technologicznymi polskimi i zagranicznymi będziemy tworzyć nowe rozwiązania dla miast przyszłości, analizować, w jaki sposób można poprawić jakość życia mieszkańców miastach. Planujemy skupić się na pięciu obszarach badawczych związanych z codziennym życiem i przebywaniem w przestrzeni miasta: inteligentnych przestrzeniach miejskich, inteligentnych budynkach, inteligentnych mieszkaniach, tzw. przemyśle 4.0 - czyli zakładach przyszłości, w których procesy od projektowania produktu do jego wypuszczenia na rynek są radykalnie skrócone - i zmianach społecznych będących konsekwencją rozwoju inteligentnych technologii. Po raz pierwszy w jednej otwartej przestrzeni miejskiej zostaną zintegrowani i skłonieni do współdziałania mieszkańcy, naukowcy, studenci, przedsiębiorstwa i samorządy” - dodał Łukasz Madej.

 

Źródło: centrumprasowe.pap.pl

Wczytuję ocenę...


OTO WIZJA PATRYKA JAKIEGO DLA WARSZAWY. ZOBACZ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze