Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Premier: Dla zwycięstwa wyborczego PiS niezbędne działanie propaństwowych elit

M.N. 21:59 15 czerwca 2018
Telewizja Republika
Abyśmy mogli kontynuować dzieło zmiany Polski, musimy wygrać maraton wyborczy, który jest przed nami; do tego zwycięstwa niezbędne jest działanie prawdziwych, propaństwowych elit - powiedział w piątek w Spale premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu, który w piątek wieczorem przybył na rozpoczynający się tego dnia zjazd Klubów Gazety Polskiej, w swoim przemówieniu do zgromadzonych podkreślał wyjątkowy charakter obecnego momentu najnowszej historii Polski.

"To czas, w którym (albo) dokona się zasadnicza zmiana, albo naszym przeciwnikom, naszym oponentom, a także naszym wrogom - bo niektórzy z nich są rzeczywiście naszymi nawet wrogami - uda się powstrzymać tę budowę lepszej Polski, budowę Polski, na którą czekaliśmy, budowę nowej Polski naszych marzeń, której od stu, dwustu lat wyczekiwali nasi przodkowie" - mówił Morawiecki.

"Żebyśmy mogli kontynuować to dzieło zmiany, musimy - powiem wprost, językiem politycznym: wygrać ten maraton wyborczy, który jest przed nami" - dodał.

Jak zaznaczył premier, do tego zwycięstwa "niezbędne jest działanie prawdziwych propaństwowych elit". "Kto jest taką elitą? Dla mnie wy, przede wszystkim, tutaj na sali siedzący, stanowicie od dawna taką elitę" - powiedział Morawiecki, dodając, że środowisko "Gazety Polskiej" stanowiło "od samego początku transformacji (...) rdzeń walki o lepszą Polskę".

Szef rządu zaznaczył jednocześnie, że u początków okresu niepodległej Polski był "jednym z najbardziej zagorzałych przeciwników okrągłego stołu, bardziej niż późniejsze środowisko, które budowało Porozumienie Centrum". "Chcę powiedzieć, że listę Macierewicza pierwsi wydrukowaliśmy w Solidarności Walczącej w czerwcu 1992 r." - dodał.

Premier Morawiecki zadeklarował: Chcemy, żeby Polska była silna, dumna i wykorzystywała swoje szanse, a nie je traciła. Dlatego musi prowadzić politykę współpracy. Niech nikt nie myśli, że nie będziemy walczyć o wprowadzenie ważnych reform, takich jak reforma wymiaru sprawiedliwości. Linia prowadzenia reformy sprawiedliwości będzie kontynuowana i w dialogu będziemy wypracowywać to, co dla nas najważniejsze.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze