Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pierwszy przypadek stosowania dopingu na Olimpiadzie

AS 8:58 13 lutego 2018
wikimedia
Pierwszy przypadek stosowania dopingu na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu. Kei Saito z Japonii został złapany podczas kontroli antydopingowej. 21-latek miał być rezerwowym w sztafecie swojego kraju na 5000 metrów w short tracku.

Trybunał Arbitrażowy do Spraw Sportu podał informacje, że Kei Saito wyraził zgodę na tymczasowe zawieszenie i we wtorek opuści wioskę olimpijską. W jego organizmie znaleziono Acetazolamid, który jest stosowany do maskowania dopingu.

W swoim oświadczeniu reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni napisał, że jest zaskoczony wynikiem badań i nie przyjmował niczego świadomie - Konsultowałem się z medykami, jakie środki mogę używać do leczenia. Codziennie też szczegółowo sprawdzałem to, co spożywam i piję. Nie miałem powodów i motywacji, by brać ten środek. Jedyna możliwość, że znalazło się to w moim organizmie, to przyjęcie tego przez przypadek - oświadczył.

Kei Saito jest pierwszym reprezentantem Japonii w historii zimowych igrzysk olimpijskich, który został złapany na stosowaniu niedozwolonych substancji.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE: NIE MA DIALOGU Z CHAMEM !
Wczytuję komentarze...
Najnowsze