Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Łapówki w milionach… „GPC” ujawnia jak za PO-PSL drenowano Polską Żeglugę Morską

7:42 22 maja 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Kilkadziesiąt milionów złotych straciła Polska Żegluga Morska na działalności zorganizowanej grupy przestępczej działającej wewnątrz firmy w okresie rządów PO-PSL. Prokuratura Krajowa zakończyła właśnie śledztwo, w którym postawiła pracownikom PŻM zarzut przyjęcia łącznie 8 mln zł łapówek.

Grupę zorganizował i przez wiele lat nią kierował Janusz M. – szef działu spedycji w PŻM. Dział zajmował się dostawami sprzętu na statki PŻM znajdujące się na morzu.

Śledztwo w tej sprawie zakończył Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

– W toku śledztwa prokurator ustalił, że mechanizm przestępczy polegał m.in. na uzgadnianym zawyżaniu kwot na fakturach za realizowane usługi spedycyjne o wartość nienależnych korzyści majątkowych przekazywanych pracownikom ówczesnego Działu Spedycji PŻM PP w zamian za wybór ustalonych podmiotów jako wykonawców zleceń – mówi prokurator Ewa Bialik z Prokuratury Krajowej.

Łączna kwota przyjętych i udzielonych korzyści majątkowych wynosiła 8 mln zł. Śledczy ustalili, że działalność przestępcza była prowadzona w latach 2007–2013...

 

Więcej w dzisiejszej "Codziennej".

 

 


Czytaj także:

Cicha deklaracka Koalicji Europejskiej... Cicha bo, "jak się dowiedzą, to nas przepędzą"

Genialny spot PiS! Taki jest program Koalicji Europejskiej

Źródło: Tomasz Duklanowski / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc. 146/2) - WÓJCIK - PATOLOGIE W PLATFORMIE I HEJTERZY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze