Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejny rekord pobity w Polsce! Bezrobocie spada do ...

sm 10:17 24 listopada 2017
W październiku bez pracy było 6,6 proc. Polaków - informuje GUS. Tak niskiego bezrobocia w kraju nie notowaliśmy od 1991 roku. Mimo świetnych statystyk, w różnych częściach kraju sytuacja wygląda różnie. Wciąż są województwa gdzie pracy nie ma blisko 12 proc. mieszkańców. W innych zaledwie 4 proc. ZOBACZ!

Powody do zadowolenia ma przede wszystkim Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które już w pierwszych dniach listopada informowało o swoich szacunkach, zakładając wynik na poziomie 6,6 proc.

To już dziewiąty miesiąc z rzędu, gdy systematycznie maleje udział ludzi bez pracy wśród wszystkich aktywnych zawodowo. We wrześniu pękła psychologiczna bariera 7 proc., podczas gdy w styczniu bezrobocie sięgało 8,6 proc. W lutym 2016 roku po raz ostatni było dwucyfrowe, a na początku 2004 roku przekraczało nawet 20 proc.

Bezrobocie w Polsce

 

Na mapie bezrobocia widać ogólny podział pod tym względem na Polskę A i B. Zdecydowanie łatwiej o pracę na zachodzie, a trudniej na wschodzie. Wyjątkami jest mazowieckie, za sprawą Warszawy i zachodniopomorskie.

art420002

Źródło: www.mpips.gov.pl

Wczytuję ocenę...


OTO WIZJA PATRYKA JAKIEGO DLA WARSZAWY. ZOBACZ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze