Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targalski: Czy Polska skapitulowała przed Niemcami?

AS 20:45 19 stycznia 2018
Telewizja Republika
W dzisiejszym programie dr Jerzy Targalski skupił się na dwóch tematach. W pierwszej części programu opowiedział o tym, dlaczego jego zdaniem polski rząd skapitulował przed Niemcami i jakie błędy popełniają polscy politycy w negocjacjach z Unią Europejską. W dalszej części programu poruszy temat kontrowersyjnej amerykańskiej ustawy 447, która ma ułatwić odzyskiwanie majątków żydowskich utraconych w trakcie II wojny światowej.

Na początku doktor odpowiedział na pytanie czy Polska jest w stanie skutecznie prowadzić politykę geopolityczną. - Nie można prowadzić polityki zagranicznej jeżeli jedna trzecia społeczeństwa, czy jak kto woli mieszkańców Polski popiera Targowice. - Jakie metodę na rozwiązanie tego problemu zasugerował. - Można starać się pozbawić Targowicę zaplecza kadrowego, a co za tym idzie również zaplecza wyborczego. I to się robi w ten sposób, że się po prostu przejmuje kadry Targowicy mamy z tym w tej chwili do czynienia. Takie postępowanie rodzi bardzo poważne niebezpieczeństwo, a mianowicie, że im bardziej będziemy przejmowali te kadry to wprawdzie Targowica straci oparcie i zostanie zmarginalizowana, ale my stracimy naszą tożsamość.

Zdaniem doktora polski rząd obawia się Niemców.- Moim zdaniem ze strachu przed Niemcami wkroczyliśmy na równie pochyłą kapitulacji. - Zaznacza, że Polska jeszcze nie skapitulowała, ale decyzje jakie rząd podejmuje do tego prowadzą. Jego zdaniem Polska zbytnio ustępuje i stopniowo i godzi się na coraz więcej. - Taka polityka wynika z kilku przyczyn, przede wszystkim potworny strach przed Niemcami w pałacu prezydenckim. - Zaznacza, że obawy są w pewien sposób uzasadnione, ale w ten sposób następuje demobilizacja opinii publicznej. - Dowódcy naszej obrony zostali poświęceni. Timmermans dostał na tacy głowy Beaty Szydło, profesora Szyszki, Antoniego Macierewicza. - Poprzez te decyzje jego zdaniem Niemcy dostali to co chcieli, a teraz żądają jeszcze więcej.

Uważa, że polityka, która ma prowadzić do ocieplenia stosunków z Niemcami i Unią Europejską poprzez ustępstwa jest po prostu kapitulacją. - Niemców to my nie musimy przekonać, Niemców my musimy pokonać. [...] My tymczasem bez pierwszej bitwy od razu padliśmy na kolana, dlatego obawiam się, że bardzo szybko z kolan przejdziemy do pozycji leżącej na twarz.


W dalszej części programu opowiada o kontrowersyjnej amerykańskiej ustawie, która miałaby ułatwiać odzyskiwanie majątków żydowskich utraconych w okresie II wojny światowej. Zaznacza, że jest ona zdecydowanie nie w interesie Polaków i rząd powinien coś zrobić by ją powstrzymać. - My mamy za zadanie po pierwsze zablokować uchwalenie tej ustawy, po drugie nie dopuścić żeby rosyjska agentura wykorzystała ją celem manipulowania obozem patriotycznym i podzieleniem go celem utworzenia partii rosyjskiej.


Zdaniem Targalskiego ustawa ta może poważnie zaszkodzić relacjom Polsko-Amerykańskim, a w interesie obu narodów jest to, aby te pozostawały jak najlepsze - Amerykanie dążą do wojny z Rosją, Ameryka chce mieć święty spokój od Rosji, dążą tylko do powstrzymania Rosji, a bazy amerykańskie tutaj są przede wszystkim w naszym interesie, bo bez tych baz będziemy wystawieni na atak rosyjski.


Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM (ODC.110/1) - DLACZEGO KREML SPONSORUJE FILOLOGIĘ ROSYJSKĄ NA POLSKICH UCZELNIACH?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze