Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Kister: Najwyższy czas by pokazać, że lider Rosji nie toleruje żadnej zdrady, a służby wciąż są skuteczne

am 18:20 13 marca 2018
Telewizja Republika
Gościem Marcina Bąka w programie "Wolne głosy po południu" był dr Łukasz Kister, ekspert ds. bezpieczeństwa z Instytutu Jagielońskiego. – Obecnie mamy moment, że Putin przeżywa wiele problemów, politycznych czy gospodarczych. Najwyższy czas by pokazać, że lider Rosji nie toleruje żadnej zdrady, a służby wciąż są skuteczne. Za wszelką cenę pokaże, że Władimir Putin nie osłabł – tłumaczył gość.

Zdrada karana jest najsurowiej

– Obraz oficerów służb specjalnych jest zakłamywany przy literaturę. Mamy szereg filmów, które pokazują działanie różnych służb jako pasjonującą grę. James Bond jest świadectwem pokazywania agentów jako tych, którzy zajmują się wyłącznie balami, kobietami i intrygami. Ta praca jest żmudna, niezwykle ciężka. Spośród tysięcy oficerów, tych pracujących pod przykryciem, oraz analityków, którzy siedzą i analizują wszelakie informacje. Służba agentów to pokładanie swojego życia dla dobra kraju. Zdrady, w tym środowisku, karane są najciężej. Żadne państwo ich nie wybacza, ani totalitarne, ani demokratyczne – rozpoczął.

Egzekwowanie kar przez służby specjalne - działania ponad prawem

– Służby francuskie są wzorcem dla wszystkich na świecie. Nawet rosyjskie siły powstawały na wzór Francuzów. Zawsze były uważane za skuteczne, ale też radykalne w swoich działaniach. Nie tylko nie wybaczają zdrady, ale też działań podejmowanych na szkodę republiki. To coś, co powinniśmy rozumieć i wskazywać jako element skuteczności państwa. Instytucje muszą działać tak, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim obywatelom. Przydomek "specjalne" jest słowem kluczem do zrozumienia dla specyficznego charakteru ich działalności. Cel ma być jasno określony; wszelkie działania służb powinny do niego dążyć, nie pozwalając sobie na jakiekolwiek zachwianie – mówił.

Niezbite dowody ws. próby otrucia Skripala

– Pani premier i jej urzędnicy mają pewność co do tego, kto i w jaki sposób dokonał operacji specjalnych na terenie Wielkiej Brytanii. Sprawiedliwość służb czuwa. Obecnie mamy moment, że Putin przeżywa wiele problemów, politycznych czy gospodarczych. Najwyższy czas by pokazać, że lider Rosji nie toleruje żadnej zdrady, a służby wciąż są skuteczne. Za wszelką cenę pokaże, że Władimir Putin nie osłabł – tłumaczył dr Kister.

Po tych przykładach widać, że rosyjskim służbom zależało na pozostawieniu po sobie śladów. Chciano, by o nich mówić. Nie mówią wyłącznie dziennikarze czy eksperci. Staje premier czy prezydent potęg i wskazują palcem Rosję. To pokazuje, jak bardzo zależało im na tym, by podkreślić, jak skuteczni nadal są. Premier May powiedziała stanowcze nie dla wszelkiej aktywności służb specjalnych na terenie Wielkiej Brytanii – podsumował.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


PILNUJMY POLSKI (ODC. 40) - TO BYŁA PROFESJONALNA EGZEKUCJA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze