Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy Frexit jest możliwy?

kos 9:55 22 stycznia 2018
– Jeśli we Francji doszłoby do referendum w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej, to nasz kraj wyszedłby ze Wspólnoty – ocenił w rozmowie z BBC Emmanuel Macron.

Wedle Emmanuela Macrona wynik głosowania byłby korzystny dla eurosceptyków. Macron dodał, że Wielka Brytania podjęła duże ryzyko zadając pytanie swoim obywatelom, na które możliwe było odpowiedzi - "tak" i "nie". Wedle prezydenta Francji zabrakło pytania o to, jak poprawić sytuację w ich kraju. 

– Walczyłbym bardzo ciężko, aby wygrać – powiedział Macron, który potwierdził, że we Francji dominują nastroje eurosceptyczne. 

 

Referendum w Wielkiej Brytanii odbyło się 23 czerwca 2016 roku. Pomimo niewiążącego charakteru referendum, rząd Theresy May uznał jego wynik za przyzwolenie na użycie Artykułu 50 bez zgody Parlamentu. Wątpliwość tę rozstrzygnął High Court of Justice 3 listopada 2016.

 Większość głosujących (51,89%) opowiedziała się za opuszczeniem Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię. Za zachowaniem członkostwa w UE głosowało 16 141 241 wyborców, za opuszczeniem UE 17 410 742 wyborców. Frekwencja wyniosła 72,2%.

Źródło: dorzeczy.pl / bbcWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM (ODC.110/1) - DLACZEGO KREML SPONSORUJE FILOLOGIĘ ROSYJSKĄ NA POLSKICH UCZELNIACH?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze