Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Buda: Schetyna po raz kolejny pokazał, że dla partyjniactwa każdy temat należy wykorzystywać

am 21:29 12 lutego 2018
Telewizja Republika
Gośćmi Katarzyny Gójskiej w programie "W punkt" byli poseł Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj oraz Waldemar Buda z Prawa i Sprawiedliwości. – Jestem przekonany, że wszyscy, którzy mają jakiekolwiek podejrzenia wobec tej ustawy, dostaną odpowiedź po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który będzie swoistym komentarzem do tej ustawy - mówił poseł Buda.

Słowa Grzegorza Schetyny

– To bardzo niepokojące, że politycy PO poszli w retorykę uogólniania różnych incydentów przestępczych, które są totalnie marginalne. Za cenę powrotu do władzy są w stanie sprzedać własny kraj i zrobić mu taką opinię na świecie, skierowaną do środowisk za naszymi granicami. Tego typu słowa stają się później głośnymi nagłówkami w mediach, wytwarzają płaski obraz, który rzutuje na bezpośrednie życie. To myślenie o przyszłej kadencji i słupkach, zamiast troska o przyszłe pokolenia - mówiła poseł Ścigaj.

– Oczywiście, że na tej postawie nic nie zbuduje. To bardzo szkodliwe dla państwa polskiego. Po tamtej stronie, bo tak to należy określać, nie ma żadnych świętości. Są pewne zasady, tematy, które powinny być ponad podziałami. Grzegorz Schetyna po raz kolejny pokazał, że dla partyjniactwa każdy temat należy wykorzystywać. Polityka międzynarodowa powinna opierać się na pozytywnej aurze - dodał poseł Buda.

– Statystyki są takie, ze codziennie dwa razy tego typu określenia pojawiają się na świecie. Nawet jeśli przeprosiny padały, kto je słyszał? Nie były to informacje tak nośne, by były wystarczalne - dodał.

– Być może Grzegorz Schetyna nie wierzy już w Platformę Obywatelską. Tego typu sformułowania mogą się jednak stać przepustka do jakiejś posady w Brukseli. Znamy już taki przypadek. Donald Tusk stwierdził, że "polskość to nienormalność" po czym objął wysokie stanowisko. To zwykły partykularny interes, a nuż widelec trafi się posadka w Unii Europejskiej - tłumaczyła Ścigaj.

Kolejna nowelizacja ustawy o IPN?

– Nie jest tak, że ta ustawa zabrania badań naukowych czy publicystyki, w ogóle tego nie dotyczy. Propozycja Grzegorza Schetyny ws. kolejnej nowelizacji to wyłącznie działanie, które ma wywołać pożądany efekt medialny. Jestem przekonany, że wszyscy, którzy mają jakiekolwiek podejrzenia wobec tej ustawy, dostaną odpowiedź po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który będzie swoistym komentarzem do tej ustawy - uspokajał poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Niedopuszczalne było jakiekolwiek ugięciu się polskiego rządu pod presją z zewnątrz w procesie legislacyjnym. Dobrze się stało, że pan prezydent skierował ustawę do Trybunału Konstytucyjnego. Prawo należało zmienić. Ostatnie lata to po prostu zaniedbanie. Rozpoczęliśmy drogę, która powinna opierać się na rzetelnej edukacji - mówiła poseł Kukiz'15.

Dalsze losy CBA

– Klan Kulczyków nie najlepiej rozpoczął tydzień. Minister Sprawiedliwości zapowiedział postępowanie przygotowawcze ws. autostrady A2. To wymaga zbadania i przeniesienia konsekwencji na koncesję z 1997 roku. Afer jest cała masa - podkreślił Buda.

– Wracając do prywatyzacji, liczę na to, że wszelkie te kwestie zostaną zbadane. Mamy do czynienia z różnymi furtkami dla potencjalnych biznesmenów, którzy wychodzili z założenia, że do Polski należy wpuścić kapitał zagraniczny, bo w Polsce nie ma pieniędzy. Mieliśmy swoje marki, wystarczyło kupić know-how, nauczyć się rzetelnego zarządzania, a nie sprzedawać wszystko - podsumowała poseł Kukiz'15, Agnieszka Ścigaj.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE: NIE MA DIALOGU Z CHAMEM !
Wczytuję komentarze...
Najnowsze