Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bochenek: Kompletnie nie czujemy się izolowani w Europie, a wręcz przeciwnie

EmaPob 7:55 14 września 2017
Rzecznik prasowy KPRM, Rafał Bochenek Telewizja Republika
Gościem programu "Prosto w Oczy" był rzecznik prasowy KPRM Rafał Bochenek. Rozmowa dotyczyła reformy sądownictwa, a także sytuacji Polski na arenie międzynarodowej.

– Wczoraj w konsultacjach na temat reformy sądownictwa brały udział wszystkie kluby parlamentarne. Cieszymy się, że toczy się taka dyskusja, ale też czekamy na propozycje pana prezydenta. Sam pan prezydent, startując i ubiegając się o fotel głowy państwa podkreślał, że rzeczywista reforma jest konieczna i wierzymy, że te ustawy będą w tym kierunku zmierzały. Pani premier również mówiła, że te ustawy powinny odpowiadać na 3 potrzeby: na większą demokratyzację wymiaru sprawiedliwości, dopuszczenie młodych sędziów do pracy, wprowadzenia mechanizmów pociągania do odpowiedzialności osób, które będą sprzeniewierzały się funkcji sędziego lub naruszą przepisy prawa - mówił na antenie TV Republika rzecznik prasowy rządu, Rafał Bochenek.

"Kampania informacyjna Polskiej Fundacji Narodowej dotycząca reformy sądów, jest potrzebna, bo przecież merytorycznej dyskusji na ten temat, zabrakło nam w lipcu"

– Kampania informacyjna Polskiej Fundacji Narodowej dotycząca reformy sądów, jest potrzebna, bo przecież merytorycznej dyskusji na ten temat, zabrakło nam w lipcu. Ciężko mi powiedzieć, co będzie kolejnym krokiem w ramach tej kampanii, ale merytoryczna dyskusja na pewno jest potrzebna i ta kampania wpisuje się w to zapotrzebowanie - podkreślił Bochenek. 

"Kompletnie nie czujemy się izolowani, a wręcz przeciwnie"

– Kompletnie nie czujemy się izolowani, a wręcz przeciwnie - mówił na temat rzekomej izolacji Polski w Europie Rafał Bochenek. - Nadmiar różnych aktywności jest widoczny jeśli chodzi o kalendarz premier Szydło, czy choćby szefa MON, który wczoraj był we Francji. Oczywiście są czasami  bardziej rozpalone dyskusje, ale to nie jest tak, że nie utrzymujemy żadnych relacji. Dzięki temu, że mamy własne zdanie, te dyskusje są merytoryczne. Szef MON rozmawiał wczoraj o dozbrojeniu polskiej armii, o okrętach podwodnych. Jest chociażby kwestia współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego. Około 20 września do Paryża pojedzie minister Rafalska, będzie rozmawiała o sytuacji pracowników delegowanych. W przyszłym tygodniu pani premier Beata Szydło będzie przebywała z wizytą w Bułgarii, w Warszawie będziemy gościli premiera Orbana. Kalendarz jest bardzo napięty - podkreślił Bochenek.

"Przewodniczący Juncker sugerował, że konieczna jest likwidacja czołowej funkcji, w kontekście stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej"

– Przewodniczący Juncker sugerował, że konieczna jest likwidacja czołowej funkcji, w kontekście stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. To wystąpienie jest odsłoną kolejnego konfliktu międzt najwyższymi urzędnikami UE, bo problemów Unii jest mnóstwo, chociażby kryzys migracyjny, czy bezrobocie sięgające we Francji około 10% - zaznczył Rafał Bochenek. 

– Wierzę, że konsekwencją tego wystąpienia będzie lepsza współpraca między państwami Unii Europejskiej. Przewodniczący Juncker powiedział, że Europa powinna stać na dwóch nogach. My również uważamy, że ta współpraca powinna być płynna i synchroniczna. Żeby ona taka była, musimy wypracować wspólne stanowiska w różnych sprawach, które nas różniły. Jest to, np. nierozwiązany od kilku lat kryzys migracyjny - stwierdził Bochenek. 


Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
OTWARTYM TEKSTEM (ODC.124/2) - DR KOPIEC O "KSZTAŁTOWANIU WOLNEGO CZŁOWIEKA" I ...

Wczytuję komentarze...
Najnowsze