Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amerykański konserwatysta apeluje do Trumpa - "przenieśmy nasze wojska z Niemiec do Polski"!

kos 18:40 13 lutego 2018
Flickr/The U.S. army/CC BY 2.0
„Washington Examiner” konserwatywny tygodnik wydawany w Stanach Zjednoczonych sugeruje, że Donald Trump powinien przenieść amerykańskie wojska stacjonujące w Niemczech do Polski.

Zdaniem autora tekstu, którym jest Tom Rogan, Angela Merkel zdradziła NATO wchodząc w sojusz z SPD, co może oznaczać, że Niemcy nie zamierzają zwiększyć wydatków na obronność. Chadecja zawierając umowę koalicyjną z socjalistami podpisała umowę koalicyjną, która zakłada, że Niemcy wniosą „odpowiedni wkład” na obronność, nie ma jednak zobowiązania do przeznaczenia 2 proc. PKB, co przewiduje doktryna NATO. Aktualnie Niemcy przeznaczają na ten cel 1,2-1,3 proc.

 – Groteskowe podejście Niemiec do kwestii wspólnej odpowiedzialności w NATO stało się formą niemieckiej sztuki – ocenia Rogan, który podkreśla, że NATO potrzebuje lepszej i bardziej wydolnej armii. –Żadna ilość skarg USA nie polepszy sytuacji. Mogą tego dokonać tylko czyn" i dlatego Stany Zjednoczone powinny przenieść stacjonujące w Niemczech jednostki Armii USA do Polski. Koszty transportu byłyby na początku znaczne, to długoterminowe dywidendy z tej operacji byłyby znacznie większe –podkreśla konserwatywny publicysta.

W dalszej części artykułu możemy przeczytać, że nasz kraj jest w pierwszej linii obrony przeciwko Rosji, Rogan chwali nas również za to, że obecnie przeznaczamy 2 proc. PKB na obronność, a w przyszłości zamierzamy osiągnąć pułap 2,5 proc. nawet mimo tego, że nasza gospodarka jest siedem razy mniejsza niż Niemiecka.

 

 

Źródło: fatk24.pl / Washington Examine

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ KONKRETNIE: NIE MA DIALOGU Z CHAMEM !
Wczytuję komentarze...
Najnowsze