Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Absurd! Europejski tygodnik zrobił z Kaczyńskiego i Orbana komunistów

PR 9:13 5 kwietnia 2018
twitter
Wydawany w Brukseli europejski tygodnik "zabłysnął" okładką – umieszczono na niej zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana, a tytuł artykułu to "Nowi komuniści".

 

„Politico” to europejski tygodnik wydawany w Brukseli.

Sprawa treści artykułu i jego okładki nie do końca są jasne. Nie wiadomo czy twórcom chodziło o chęć wywołania sensacji i wzrost sprzedaży czy o coś innego. Tak czy inaczej, na okładce gazety znalazł się wizerunek Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbana, opatrzone tytułem „Nowi komuniści”.

Autorką tekstu w gazecie jest Lili Bayer. Wg niej, w Polsce i na Węgrzech, można w ostatnim czasie zaobserwować powrót do przeszłości.

W tekście czytamy m.in., że zarówno PiS, jak i Fidesz "zbudowały swoją politykę na fundamencie konserwatywnego nacjonalizmu, retorycznie przeciwnego byłym komunistycznym władcom kraju".

Wg redaktorki, zarządzanie w Polsce i na Węgrzech oparte jest na wzorcu zaciekłości i obsesji na punkcie wrogów oraz klas. A to, ma przypominać właśnie komunistyczne rządy, którymi sami gardzą – tłumaczyła w swoim tekście Bayer.

Co więcej, autorka tekstu stwierdziła, że wyborcy PiS należą do mniej wykształconych oraz pochodzą głównie ze wsi.

W "Politico" czytamy też  m.in., że rządy Polski i Węgier "wykorzystały frustrację związaną z postkomunistyczną transformacją". 

 

 

 

Źródło: niezależna.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze