Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

100 anonimowych zgłoszeń o bombach i 50 tys. ewakuowanych. Alarm terrorystyczny w Moskwie większy, niż przypuszczano

ds 21:30 13 września 2017
Flickr.com/Nastia/PD
Do moskiewskiej policji wpłynęło dziś co najmniej sto zgłoszeń o ładunkach wybuchowych w różnych częściach miasta. Ludzi ewakuowano z dworców kolejowych, centrów handlowych, Pierwszego Moskiewskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego i Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych. Alarmy miały miejsce także w innych rejonach Rosji.

Jak donosi "Independent" policja wyprowadziła ludzi ze stacji Leningrad, Kijów i Kazań, a także centrów handlowych zlokalizowanych w pobliżu Placu Czerwonego.

Wcześniej informowaliśmy, że trwa ewakuacja ponad 10 tys. osób po serii kilkudziesięciu alarmów bombowych w Moskwie. Okazało się, że skala jest większa, niż przypuszczały służby i media na całym świecie.

Zgłoszenia o podłożonych bombach są najprawdopodobniej nagrywane wcześniej i przekazywane za pomocą telefonii internetowej. Nie wiadomo jeszcze, kto stoi za fałszywymi alarmami bombowymi - piszą rosyjskie media. 

Jak podaje BBC, istnieje podejrzenie, iż seria fałszywych alarmów to część zakrojonych na szeroką skalę ćwiczeń antyterrorystycznych. O wersji związanej z ćwiczeniami informują też niektóre lokalne media.

Źródło: polsatnews.pl, bbcnews.co.uk, Tass, Independent

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze